سه‌شنبه, 6 فروردین 1398

 

 

با مدیریت مصرف مشکلی در تامین آب شرب استان وجود نخواهد داشت

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان با حضور در دفتر روزنامه امروز خراسان جنوبی گفت: با مدیریت منابع آبی موجود و رعایت استانداردهای مصرف ، مشکلی در تامین آب شرب استان نخواهیم داشت.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی،" حسین امامی" با اشاره به خشکسالی های 20 ساله در استان و کاهش نزولات جوی بخصوص در سال آبی جاری،اظهار داشت:با مدیریت منابع آبی موجود و افزایش بهره وری بخصوص در بخش کشاورزی بعنوان بزرگترین مصرف کننده آب،دست کم تا افق 1410 مشکلی برای تامین آب شرب استان وجود نخواهد داشت.

وی افزود: با رعایت استانداردهای مصرف و افزایش بهره وری ،می توان علاوه بر ذخیره سازی آب ،با مصرف کمتر به مراتب شاهد رشد اقتصادی بیشتری نیز باشیم.

امامی با بیان اینکه انتقال آب از عمان، پروژه بسیار عظیمی است، اظهار کرد: اجرای این پروژه به ۴ میلیارد دلار سرمایه نیاز دارد و البته باید در وقت خودش اجرایی شود تا دغدغه ای برای تأمین آب در استان نداشته باشیم.

وی به آغاز مطالعات آب های ژرف نیز اشاره کرد و گفت: نزدیک به ۵۰ درصد اعتبارات آن را تأمین و بخشی از عملیات ژئوفیزیک آن انجام شده که امیدواریم در سال جاری عملیات حفاری چاه مطالعاتی نیز آغاز و به نتیجه مطلوبی برسد .

امامی افزود: این مطالعات در راستای شناسایی این آب ها در جهت برنامه ریزی و در نظر گرفتن به عنوان ذخایری استراتژیک انجام می پذیرد.

وی ضمن قدر دانی از رسانه ها گفت: اطلاع رسانی های مناسب و فرهنگ سازی، همراهی مردم را با ما افزایش می دهد و مردم خودشان مطالبه گر می شوند و مطالبه گری شکل گرفته در استان که جهت درستی هم دارد، بسیار ارزشمند است.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی

دیدگاه کاربران