پنجشنبه, 22 آذر 1397

 

 

دایک حفاظتی خاکی اطراف" شهرک کارگاهی نهبندان"بازسازی و تقویت شد

رئیس اداره منابع آب شهرستان نهبندان،گفت: در این طرح، دایک حفاظتی خاکی شهرک کارگاهی نهبندان به طول 700 متر که به منظور جلوگیری از ورود سیلاب های احتمالی احداث و قسمت اعظم آن تخریب شده بود مورد بازسازی وتقویت قرار گرفت.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی، "محمدعلی شهابی"، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در این طرح، دایک حفاظتی خاکی شهرک کارگاهی نهبندان به طول 700 متر که به منظور جلوگیری از ورود سیلابهای احتمالی احداث و قسمت اعظم آن تخریب شده بود مورد بازسازی وتقویت قرار گرفت.

وی حجم عملیات خاکریزی شده را 2800 متر مکعب با احداث و تقویت دایک حفاظتی خاکی به طول700 متر و ارتفاع و عرض2متر عنوان کرد و افزود: عدم تقویت و تثبیت دایک حفاظتی خاکی در زمان وقوع سیلاب های احتمالی می توانست موجب مشکلات و آسیب های جدی گردد.

شهابی همچنین به دپو زباله در بستر رودخانه جنب شهرک کارگاهی نهبندان اشاره کرد و گفت: دپو زباله در بستر های رودخانه های فصلی به دلیل نفوذ پذیری بالای زمین در این نواحی، بسیار خطرناک و آلاینده منابع آب زیر زمینی محسوب می گردد؛ نظارت حداکثری دستگاه های مسئول در این زمینه بویژه بخشداری ها،شهرداری ها واداره حفاظت محیط زیست شهرستان را خواستار شد.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی

دیدگاه کاربران