دوشنبه, 2 مهر 1397

 

 

جبران پنجاه و شش و نیم میلیون متر مکعب کسری آب سفره های زیر زمینی

مدیرعامل آب منطقه ای استان گفت: از ابتدای اجرای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب در استان 56 و نیم میلیون متر مکعب کسری مخازن آب سفره های زیرزمینی جبران شده است .  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی،" حسین امامی" اظهار داشت: با اجرای این طرح کسری مخازن آب از 184 میلیون متر مکعب به 127.5 میلیون متر مکعب رسید.

وی، جلوگیری از اضافه برداشت آب از چاه های مجاز با نصب کنتورهای هوشمند ، پلمپ چاه های غیر مجاز و آموزش و اطلاع رسانی به بهره برداران را از عوامل بهبود 56 و نیم میلیون متر مکعبی کسری مخازن سفرهای آب زیرزمینی در این مدت عنوان کرد .

امامی با بیان اینکه تا کنون  تعداد هزار و 700 کنتور هوشمند بر روی چاه کشاورزی استان نصب شده است،خاطر نشان کرد: تا پایان سال جاری با نصب این کنتورها بر روی 350 حلقه چاه ،همه چاه های کشاورزی به کنتورهوشمند مجهز می شوند .

وی افزود: تلاش می کنیم تا در دو سال آینده ،با جبران سالانه حدود 60 میلیون متر مکعب ،کسری مخازن آب جبران و در نهایت به صفر برسد.

مدیرعامل آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: در 3 دهه گذشته مازاد برداشت از سفره های آب زیرزمینی در خراسان جنوبی 3 ونیم میلیارد متر مکعب بوده است که امیدواریم در برنامه 20 ساله این کسری جبران شود.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی

دیدگاه کاربران